četvrtak, 21. svibnja 2015.

Ako je vaša beba uznemirena i stalno plačljiva razlog i liječenje...

Ukoliko je vaša beba uznemirena i plačljiva, moguće je da je boli stomak. Evo šta sve može da utiče na pojavu ovog problema i kako ga riješiti:
Obratite pažnju da li ubrzo nakon jela vaša beba izgleda kao da joj je neprijatno ili ako ima neki od sledećih simptoma: povraćanje, proliv ili temperaturu. Evo par načina kako da umirite vašu bebicu i kako da joj pomognete.



Grčevi u stomaku:


Ukoliko vaša beba nema ni pet mijeseci i nekontrolisano plače već tri sata već nekoliko dana u poslednje tri nedelje, znači da su u pitanju grčevi u stomaku. Nažalost, lijek za grčeve ne postoji ali masiranjem trbuha bebi vašom rukom koža na kožu, pomažete da beba bude mirnija. Grčevi se postepeno vremenom smanjuju između trećeg i četvrtog mijeseca i oko petog mijeseca potpuno prestanu.

Bolni gasovi:

Ovo je uobičajena pojava kod beba u prva tri mijeseca jer njihovi unutrašnji organi još uvijek nisu potpuno oformljeni. Takođe beba ima bolne gasove između šestog i dvanaestog mijeseca jer u tom periodu isprobava različite vrste hrane. Najbolje je bebi dnevno davati 100ml po malo čaja od mente (nane). 

Tvrda stolica (Zatvor):

Najčešći problem kod beba kada tek počnu da jedu čvrstu hranu jeste tvrda stolica. Ukoliko vaša beba nema redovnu stolicu ili se muči i boli je dok kaki, vijerovatno je da se radi o zatvoru. Ukoliko ste već počeli da hranite bebu čvrstom hranom onda ne bi bilo loše da joj dajete hranu koja omekšava stolicu: žitarice, šljive, grah, kajsije il kruške. Potom možete da postepeno pređete na namijernice sa kojima je stolica čvršća: banane, jabuke, šargarepa, pirinač i bundevu. Povećan unos tečnosti je takođe od pomoći, kao i viježbice. Postavite bebu da legne na leđa a potom pokreći te njene nogice kao pri vožnji bicikla.

Stomačni grip:

Ukoliko vaša beba povraća ili ima proliv moguće je da boluje od stomačnog gripa. Ukoliko uz vać navedena dva simptoma vaša beba gubi apetit ili ima temperaturu, to može dovesti samo do dehidratacije vaše bebe. Važno je da u ovom slučaju vaša beba samo unosi dosta tečnosti tokom dana.

Mučnina tokom vožnje

Do mučnine tokom voženje dolazi kada se desi nepoklapanje između onoga što beba vidi i oseća. Pravite česte pauze ali ne zaboravi te da bebi da te nešto da pojede kako se ne bi vozila praznog stomaka. Nemoj te joj davati ljekove protiv mučnine a da se niste konsultovali sa ljekarom.

Nema komentara:

Objavi komentar