ponedjeljak, 8. lipnja 2015.

Previjanje Bebe

Bebu treba previjati što češće, a barem 6-8 puta dnevno. Važno je pravilno njegovati osjetljivu bebinu kožu i držati je suhom, da se ne zacrveni i upali, tj. da se ne pojavi pelenski osip. Osim toga, barem 6-8 mokrih pelena dnevno je i jedan od pokazatelja da vam beba dovoljno jede(siše). Bebu nastojte ne previjati netom nakon hranjenja jer može bljucnuti dio obroka, bolje da to učinite prije hranjenja.
Bebu položimo na presvlačilici na leđa, razmotamo, uhvatimo za nožice i vatom namočenom u toplu vodu ili vlažnim maramicama očistimo nečistoću. Uvijek brišemo od naprijed prema guzi. Nakon što ste sve dobro očistili i osušili, namažite kožu i pregibe tankim slojem kreme za guzu. S kremom ne treba pretjerivati, važno je nanjeti tanki sloj da se koža zaštiti, ali ne predebeli tako da koža diše. Prvih nekoliko mjeseci, beba se povija "široko" radi nerazvijenih kukova. Uobičajeno je oko 6 mjeseci, ali je dobro da se s oko 3 mjeseca napravi kontrola kukova i ortoped će vam onda reći da li je potrebno nastaviti sa širokim povijanjem.
Za široko povijanje prvo na švedsku pelenu okrenutu širim krajem prema gore, stavimo dužno po sredini jednu tetra pelenu složenu u pravokutnik, te preko nje pelenu za jednokratnu upotrebu, ili još jednu tako složenu tetra pelenu, i tako povijemo bebu - prvo zakopčamo pelenu za jednokratnu upotrebu, provučemo tetra pelenu i uži kraj švedske pelene bebi između nogu te čvrsto povežemo oko struka krajeve šireg dijela švedske pelene. Bebine nožice bi trebale biti široko razmaknute, tako da beba ne može potpuno skupiti ispružene noge. Ukoliko nemate švedske pelene ili vam ih ponestane, umjesto njih možete upotrijebiti tetra pelene složene u trokut - prvo presavijemo vrh trokuta, a zatim lijevi i desni krak. Koljena bebe trebaju biti slobodna te treba paziti da ju pelene nigdje ne žuljaju.


Nema komentara:

Objavi komentar